top of page
20180803_091507

RODINNÝ DŮM HRANICE NA MORAVĚ

rekonstrukce RD

O PROJEKTU RODINNÉHO DOMU 

Dům byl obrácen k veřejnému prostoru svou odvrácenou tváří, veranda se vstupním schodištěm nebyla orientována směrem k ulici, nýbrž nelogicky se do domu vstupovalo směrem ze zahrady. Zřejmě se jednalo v tomto případě o ne zcela vhodně zvolený a použitý opakovaný projekt.Nové návrh tento nedostatek zcela odstraňuje. Do domu se vstupuje rozšířenou verandou a vstupním schodištěm směrem od ulice, nižší a menší hmota nové verandy se zakusuje do hlavní - vyšší, obytné hmoty domu. V I.N.P. je veranda odlehčena čtveřicí sloupů. Spolu s novou kompozicí a sjednocením výšky okenních otvorů ( rámy oken a okna v barvě antracit) , barevným sladěním fasády hlavní hmoty objektu ( šedá a bílá hladká točená omítka, tmavě šedý sokl) a šedobílý plastický obklad cihelnými pásky ( resp. jeho imitací) verandy se podtrhlo minimalistické řešení domu.

Dům doplňuje nové oplocení na místě oplocení stávajícího z uličního prostoru celkové výšky 110 cm, podezdívka výšky cca 30 cm, výplň jednotlivých polí žárově zinkované jacke l profily s horizontálním členěním.

 

Prostory domu byly dispozičně upraveny, dům opatřen přístavbou a rekonstruován tak, aby splňoval současné standardy bydlení – tj. otevřený vnitřní prostor, propojení interiéru s exteriérem. V maximální možné míře jsou dispozice velkými okny prosvětleny na jižní stranu a otevřeny směrem do zahrady, dojde k prostorovému prolnutí kuchyně s jídelnou, obytným prostorem a venkovním posezení na zcela a částečně krytých na terasách.   Prostory sklepa byly zpřístupněny samostatným zastřešeným vstupem pod terasou a zároveň rozšířeny pro možnost uskladnění zahradního nářadí a mechanizace (bez nutnosti stavět v budoucnu na zahradě dřevěný sklad nebo přístřešek). Byla realizována energetická opatření a získána dotace na zateplení obvodových stěn, střechy, stropu a podlah, výměnu oken a dveří, odborný posudek a technický dozor.

LOKALITA

KONTAKTUJTE NÁS

Náměstí 75/15, Valašské Meziříčí, 757 01

Miroslav Šimunek 604 69 58 59

  • Facebook

Thanks for submitting!

bottom of page