top of page
20170410_161354
_DSC5299_MT_TH_Poličná.jpg

RODINNÝ DŮM VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ -  TŘEBIŽSKÉHO

rekonstrukce RD

O PROJEKTU RODINNÉHO DOMU 

Dům je součástí hodnotné funkcionalistické zástavby celé ulice z přelomu dvacátých a třicátých let minulého století, která si dodnes udržela v podstatě původní charakter navzdory mnohým pozdějším stavebním úpravám. Archivní plány jsou datovány rokem 1927. Jednalo se o typový projekt, který byl na této ulici realizován opakovaně s drobnými obměnami.

Rekonstrukce domu vyhovuje současným nárokům na bydlení, avšak s maximálním respektem k autentické materiálové a estetické podstatě stavby, a to nejen pokud jde o průčelí, ale rovněž o vnitřní uspořádání.

Cílem rekonstrukce bylo uchovat zejména genia loci stavby z 20. Let. Koncepce je založena na předpokladu, že pozdější stavební vývoj i veškeré změny, které přinesl život v domě, stejně jako jeho fyzické stáří, nelze ze vzhledu a ustrojení obydlí vymazat.  Jedná se tak o analytickou rekonstrukci časových vrstev, které postupně určily dnešní tvar budovy. Došlo tím k vyjádření narůstání, pronikání, přidávání a restrukturalizace domu při zachování jeho osobité atmosféry. Ruku v ruce s proměnou dispozice šla i technická modernizace.

LOKALITA

KONTAKTUJTE NÁS

Náměstí 75/15, Valašské Meziříčí, 757 01

Miroslav Šimunek 604 69 58 59

  • Facebook

Thanks for submitting!

bottom of page